Udział w akcjach i projektach

PORTAL "PODRÓŻE Z KLASĄ"

Nasza Galeria w „Podróżach z klasą”!

Miło nam zakomunikować, GSW Elektrownia dołączyła do bazy danych portalu o turystyce dziecięcej i młodzieżowej „Podróże z klasą” – www.podrozezklasa.pl

Jest to baza turystyczna opracowywana dla organizatorów wycieczek szkolnych, nauczycieli i rodziców dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. W bazie znajduje się już ponad 200 muzeów. Twórcom portalu zależy, aby czytelnicy mogli znaleźć wartościowe atrakcje turystyczne dla dzieci i szkół w każdym zakątku Polski. Informacji na tej stronie co miesiąc wyszukuje ponad 5000 użytkowników.

Zachęcamy do zaznajomienia się z naszym wpisem na tym portalu:

https://www.podrozezklasa.pl/atrakcje-turystyczne-dla-wycieczek-szkolnych/atrakcje-turystyczne-dla-wycieczek-szkolnych-2/slaskie/item/677-galeria-sztuki-wspolczesnej-elektrownia

POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ - WEEKEND ZA PÓŁ CENY

Informacja dla turystów

POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY to ogólnopolska akcja promocyjna, do której przedsiębiorcy z branży turystycznej zgłaszają swoje oferty, a turyści – korzystają z nich w obniżonych cenach. Najbliższa edycja akcji planowana jest na 20-22 marca 2020 roku.

Lubisz weekendowe wyjazdy?

Dzięki akcji skorzystasz z setek atrakcji turystycznych w wyjątkowych cenach – niższych aż o 50%. Akcja jest dla każdego, wystarczy zarezerwować ofertę.* Listę partnerów każdej z edycji przedstawiamy na około 3 tygodnie przed planowanym weekendem. Podróżuj po Polsce i odkrywaj piękno naszego kraju również w niskim sezonie!

* Za realizację usługi zgodnie z warunkami wskazanymi w ofercie odpowiadają bezpośrednio Partnerzy Akcji. Witryna www.polskazobaczwiecej.pl nie prezentuje treści poszczególnych ofert, a jedynie przekierowuje do ich witryn.

Nasza Galeria w akcji POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ...

Galeria Sztuki Współczesnej Elektrownia to zjawiskowa przestrzeń z niezwykłą historią. Budynek dawnej centralnej stacji elektrycznej funkcjonującej w latach 1904-1996 w strukturze ówczesnej Kopalni Węgla Kamiennego „Saturn”, urzeka swą zabytkową architekturą i klimatem przeszłości. Jest wzniesiony z cegły, na planie prostokąta. Wzrok odwiedzających przyciąga okazała wieża z otworami strzelniczymi, nawiązująca do obronnej architektury gotyckiej. Zachwyca nie tylko znakomitą architekturą. We wnętrzu zobaczymy, zachowane w doskonałym stanie, oryginalne maszyny i urządzenia byłej elektrowni – turbiny, pulpit sterowniczy czy potężne koło zamachowe. Na szczególną uwagę zasługują unikatowe mozaikowe posadzki wykonane na początku XX w.

Po rewitalizacji, dzięki pozyskanych z Unii Europejskiej środków, powstała nowa, fascynująca przestrzeń wystawiennicza – mieści się tutaj Galeria Sztuki Współczesnej Elektrownia, która rocznie organizuje ponad 15 wystaw indywidualnych i zbiorowych ilustrujących dorobek twórczy zarówno artystów posiadających status profesjonalnych, jak i zaliczanych do nurtu sztuki naiwnej.

Galeria współpracuje między innymi z Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Krakowie, Instytutem Sztuki Uniwersytetu Śląskiego z siedzibą w Cieszynie, Związkiem Polskich Artystów Plastyków w Katowicach, Związkiem Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski czy Art. Naif Festiwalem w Katowicach.

Rok 2014 przyniósł dwa wyróżnienia nie do przecenienia w społecznym odbiorze rangi obiektu: otrzymał on Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego w kategorii „Najlepsza przestrzeń publiczna 2014 roku” oraz zdobył tytuł SUPERJEDNOSTKA – nagrodę w plebiscycie organizowanym przez katowickie Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Metropolii Górnośląskiej „Moje Miasto” za najlepszą realizację architektoniczną w regionie.

Od 2010 r. zabytek znajduje się na prestiżowej liście Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, a Galeria uczestniczy w związanych z nim projektach artystycznych, z których flagowym jest coroczna Industriada – Święto Szlaku Zabytków Techniki.

Od września 2016 r. Galeria Sztuki Współczesnej Elektrownia funkcjonuje w ramach struktury organizacyjnej Muzeum Saturn w Czeladzi.

AKCJA POCZTÓWKOWA "ŚLĄSKIE POZDRAWIA!"

Departament Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego ruszył z kolejną akcją pn. Śląskie pozdrawia! promującą walory województwa śląskiego, jako regionu, w którym warto zostać i spędzić wolny czas. Planowane jest raz w tygodniu publikowanie w social mediach „Pocztówkę z pozdrowieniami z regionu”.

Koleje Śląskie zadeklarowały współpracę i poszczególne pocztówki będą wyświetlać na ekranach swoich pociągów.

Departament Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego chce pokazać, że śląskie jest różnorodne, piękne i co najważniejsze solidarne, że potrafimy się wspierać wzajemnie. Projekt ma na celu wsparcie sektora turystyki i wzbogacenia ogłoszonego przez Zarząd województwa Pakietu dla turystyki.

Nasza Galeria również uczestniczy w akcji pocztówkowej i pozdrawiamy wszystkich artystów i KUL-TURYstów…

Pocztówka Galerii Sztuki Współczesnej Eleketrownia w Czeladzi

PORTAL "NIEZŁA SZTUKA"

Nasza działalność wystawienniczo-kulturalna wykracza poza różne granice, zarówno te rzeczywiste, jak i wirtualne. Wychodzimy naprzeciw różnym ciekawym i interesującym zjawiskom w świecie sztuki, kultury i turystyki kulturowej.

Miło nam zatem poinformować, że rozpoczęliśmy współpracę z łódzkim portalem „Niezła Sztuka”.

Niezlasztuka.net jest portalem edukacyjnym, którego celem jest szerzenie wiedzy na temat sztuki oraz promocja artystów. Na portalu można znaleźć eseje na temat sztuki, recenzje książek, opisy zabytków, galerie prac polskich i zagranicznych artystów oraz informacje o bieżących wydarzeniach ze świata sztuki. Artykuły publikowane są w sposób ciągły – minimum raz w tygodniu.

Z portalem współpracuje pokaźna ekipa ludzi, którzy współtworzą Niezłą Sztukę. Są to osoby z ogromną energią i pędem do zmiany świata na lepszy i mądrzejszy, pasjonaci, których łączy chęć dzielenia się swoją wiedzą w celu promowania sztuki w Polsce.

Zobaczcie sami jak promujemy nasz obiekt…

https://news.niezlasztuka.net/miejsce/galeria-sztuki-wspolczesnej-elektrownia-czeladzi/

Skip to content