Wystawa malarstwa Piotra Kossakowskiego

Wydarzenie zostało zakończone.

W maju i w czerwcu br. w Galerii czynna będzie wystawa malarstwa Piotra Kossakowskiego. Ten mieszkaniec naszego miasta jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W 2005 r. obronił z wyróżnieniem dyplom w Pracowni Malarstwa prof. Zbigniewa Blukacza, dyplom dodatkowy uzyskał z projektowania plakatu w Pracowni Plakatu prof. Romana Kalarusa. Zajmuje się malarstwem i projektowaniem plakatu. Jest wykładowcą na Wydziale Artystycznym ASP w Katowicach.

Autor osiemnastu wystaw indywidualnych. Uczestnik ponad stu wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Laureat licznych stypendiów i nagród artystycznych (m.in. Stypendium Fundacji im. H. Kołłątaja, Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wyróżnienie na Festiwalu Plakatu w Krakowie w 2005 r., wyróżnienie na 39. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień” w 2009 r., nagroda na Międzynarodowym Triennale Plakatu w Trnavie na Słowacji w 2012 r.).

Sensualistyczne malarstwo artysty skupia się wokół koloru. Nośnikiem emocji są w nim barwy – czyste, nasycone, kontrastowo zestawione. Maluje portrety znanych postaci, artystów i polityków, a także portrety miast, zdewastowanych i zaśmieconych; tworzy – jak to ujmuje – industrialne elegie o współczesnym życiu ujęte w abstrakcyjny wielobarwny obraz. O swoich pracach pisze, iż „są wynikiem  obserwacji otaczającej rzeczywistości z zoomem wycelowanym w obiekty współczesnej przestrzeni.”


Skip to content