Tomasz Sobecki: SZALONE LOKOMOTYWY – wystawa fotografii

Wydarzenie zostało zakończone.

Od 30 września do 31 października GSW Elektrownia zaprasza na wystawę fotografii Tomasza Sobeckiego „Szalone lokomotywy ”.  Jak wiemy z historii literatury lokomotywy mogą okazać się nie tylko staroświeckie, ale i… – metaforycznie ujmując – szalone. Tę ostatnią właściwość starał się uchwycić obiektywem – wspartym przez możliwości współczesnej grafiki –  autor wystawy, artysta fotografik pochodzący z Torunia. Inspiracją koncepcji powstania wystawy stały się utwory: „Szalona lokomotywa” S.I. Witkacego, a także „Biała lokomotywa” E. Stachury.

Autor uczestniczył w licznych wystawach organizowanych przez krajowe i zagraniczne galerie artystyczne i fotograficzne. Jego fotografie są ilustracjami kalendarzy i folderów. Można je także zobaczyć na plakatach, okładkach książek, czasopism i tomików poezji. W latach 1996 – 2000 był pomysłodawcą i współorganizatorem Konkursu Wydawnictw Reklamowych IDEA. Był również inicjatorem i kuratorem wystawy European Design Annual 1999, Wozownia – Toruń. W 2013 r. obronił pracę doktorską „IDEA PIRAMID”na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej.

Prowadzi zajęcia z fotografii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytecie Łódzkim.
Jego fotografie znajdują się w zbiorach Muzeum Okręgowego w Toruniu, Muzeum Sztuki w Łodzi, w Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej w Kielcach, a także w zbiorach prywatnych i publicznych w kraju i za granicą.

Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 7 października o godz. 18.00.

 


Skip to content