W czwartek 1 lutego br. otwarta zostanie wystawa fotografii Marka Czekajskiego i Roberta Osińskiego. Jej założeniem  jest przedstawienie wpływu technologii na życie człowieka, zmiany jego samego i otaczającego go świata. Prezentowane fotografie mają na celu ukazanie istoty człowieczeństwa w dynamicznie rozwijającym się środowisku. Wspólna wystawa fotografii to próba połączenia dwóch na pozór różnych wizji odczłowieczonego świata przyszłości. Znajdziemy tu z jednej strony jednostki ludzkie zawieszone w bezwymiarowości i bezczasowości, z kolei z drugiej – odrealnienie rzeczywistych obiektów architektonicznych, które tracą swoją pierwotną funkcję i postać zyskując nowe znaczenia.

Robert Osiński

Ur. w 1987 roku w Czeladzi. Fan twórczości Stephena Kinga i Zdzisława Beksińskiego. Na co dzień pracownik zakładu obróbki szkła.

Przez fotografię stara się zgłębiać naturę ludzką. Nauki fotografowania podjął się samodzielnie, dzięki czemu jego prace są formą ciągłego eksperymentu i doświadczania przez praktykę. Obecnie skupiony na pracy nad autoportretem oraz surrealistycznej podróży w głąb siebie.

Marek Czekajski

Ur.  w 1975 r. w Sosnowcu. Ukończył Akademię Ekonomiczną w Katowicach i studia podyplomowe na kierunku „Zarządzenie w kulturze, sztuce i turystyce kulturowej”. Jest doktorantem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Od 2020 r. pracuje jako Animator kultury oraz Koordynator Szlaku Zabytków Techniki w GSW Elektrownia.

Koncentracja na szczegółach, dostrzeganie ukrytych lub nieoczywistych znaczeń czy też odmienna perspektywa i percepcja poznawania świata, czynią jego fotografie często eksperymentalnymi i odrealnionymi.

Na wernisaż zapraszamy w czwartek 1 lutego o godz. 18.00. Wystawę będzie można oglądać do 29 lutego br.

Skip to content