Kolejne spotkanie podróżnicze z Tomaszem Makoszem poświęcone będzie Turcji. Prezentację uzupełnią fotografie i filmy wykonane podczas peregrynacji prowadzącego poprzez ten fascynujący kraj. Podróż rozpocznie się od ostatniej stacji legendarnego Orient Expressu, aby następnie – stalowym i lotniczym szlakiem – poznać miejsca, które od wieków przyciągają podróżników z całego świata – Stambuł, Izmir, Usak, Afyonkaraisar, Burdur czy Isparta. Wykąpiemy się też w – bliskich królowej Kleopatrze – źródłach Pammukale, zwiedzimy  ruiny zabytkowego miasta Camlik, Kaunuos, malownicze Dalyan z piękną rzeką i pojezierzem oraz kąpielami błotnymi, hodowle krabów oraz Istuzu z naturalnym rezerwatem ogromnych żółwi. Podróżując kolejowymi szlakami – oprócz pięknych widoków zaśnieżonych albo słonecznych gór, wiaduktów, tuneli, miast i miasteczek – zobaczymy m.in. jak dojrzewają rodzynki oraz w jaki sposób produkuje się chałwę. 

Usłyszymy też praktyczne porady na temat organizacji noclegów, transportu oraz wypoczynku na terenie Turcji. Poznamy przy tym sporo ciekawostek na temat trwałości obyczajów i mentalności mieszkańców tego barwnego i wartego poznania kraju.

Po prelekcji Galeria zaprasza na mały turecki poczęstunek, przygotowany oczywiście w nieco  odmiennych okolicznościach, niż – jak miało to miejsce podczas (udokumentowanej na prezentowanych fotografiach) wyprawy – w… kotle parowozu.

Skip to content