Już kolejną, bardzo dobrą tradycją stały się wieczory poetyckie w Galerii Elektrownia. Tak zatem w czwartek 19 października odbyło się literackie spotkanie autorskie Dawida Markiewicza będącego nie tylko poetą i prozaikiem, a także fotografem, zawodnikiem brazylijskiego jiu jitsu. Z pewnością warte podkreślenia jest to, że utwory poetyckie p. Dawida były tłumaczone na język hiszpański przez Abla Murcię.

Premierowe spotkanie z powieścią Dawida Markiewicza pt. „Pigmalion” poprowadziła p. Marta Fox – poetka, powieściopisarka i eseistka. Najnowsze dzieło literackie p. Dawida to to pełna emocji, zahaczająca o tradycję realizmu magicznego opowieść, która ma moc sprawczą zabrania każdego czytelnika w niezwykłą podróż przez czas, przestrzeń, malarstwo, wino, mity i filmy, w których nic nie jest takie, jakie się wydaje.

Jak powiedział sam autor: „Pigmalion” jest opowieścią o relacji z drugą osobą, o samotności, o życiu ze sztuką i dopasowywaniu jej do własnego życia, o docenianiu chwil, magii, pigmalionizmie, nietrwałości, dezintegracji… Do dialogu między poetą i p. Martą dołączyła także zgromadzona publiczność zadając pytania, przedstawiając swoje opinie, uwagi czy przemyślenia. Na zakończenie autor wpisywał dedykacje do książek, które można było nabyć po spotkaniu.

Skip to content