„Pigmalion” Dawida Markiewicza to pełna emocji, zahaczająca o tradycję realizmu magicznego opowieść, która zabierze Was w niezwykłą podróż przez czas, przestrzeń, malarstwo, wino, mity i filmy, w których nic nie jest takie, jakie się wydaje. „Pigmalion” to opowieść o relacji z drugą osobą, samotności, życiu ze sztuką i dopasowywaniu jej do własnego życia, o docenianiu chwil, magii, pigmalionizmie, nietrwałości, dezintegracji… 

Ewa Dałek napisała o tej książce: „Mocny popis erudycji, odnośniki do wielu artystów powodowały na początku, że wymagała skupienia, niełatwo się w nią wchodzi, ale budzi duże zainteresowanie. W trakcie czytania staje się ciekawa, nieodgadniona w zamyśle – to jej olbrzymi atut. Całość stanowi niesamowity metafizyczny obraz. Piękny, przepełniony przemyśleniami, można z tego stworzyć księgę aforyzmów. Wyjątkowa, inna, dziwna, dająca do myślenia.”

Okładkę książki zaprojektował malarz i ilustrator z Libanu, Eugene Cavill.

Podczas spotkania, które poprowadzi Marta Fox, będzie można nabyć publikację wraz z dedykacja autora.

Dawid Markiewicz – poeta, prozaik, fotograf, zawodnik brazylijskiego jiu jitsu. Jego utwory poetyckie były tłumaczone na język hiszpański przez Abla Murcię. Mieszka w Czeladzi. 

 

 

 

Skip to content