W piątek 21 kwietnia br. Elektrownię odwiedziła grupa 19 studentów II roku studiów I stopnia o kierunku Gospodarka Turystyczna prowadzonego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Inicjatorem i pomysłodawcą tego typu wizyt studyjnych ze wspomnianej uczelni jest dr Paweł Piotrowski.

Młodzież studencką oprowadził, przez teren byłej kopalni „Saturn” oraz wnętrza Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia, Marek Czekajski – Animator Kultury i Koordynator Szlaku Zabytków Techniki.

Po zwiedzeniu obiektu postindustrialnego, zabytkowego parku maszynowego oraz wystaw na trzech poziomach Galerii, nastąpiła część warsztatowa. Przed studentami stały dwa zadania do wykonania: analiza SWOT Galerii w kontekście postindustrialnego obszaru byłej kopalni oraz pomysł na nowe produkty i nowe oferty z zakresu wydarzeń artystycznych, kulturalnych i turystycznych.

Warsztat okazał się świetną okazją do pracy zespołowej, do treningu kreatywności i nieszablonowego myślenia oraz do przećwiczenia zagadnień teoretycznych marketingu turystycznego w praktyce.

Skip to content