W środę 22 marca w Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia w Czeladzi miała miejsce kolejna wizyta studyjna licealistów – tym razem uczniów V Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach.

Pomysł na wycieczki turystyczno-kulturowo-edukacyjne to efekt współpracy między Galerią Elektrownia, Kołem Naukowym Marketingu „Meritum” działającym przy Katedrze Badań Rynkowych i Marketingowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz V LO.

Program wizyty został podzielony na 3 części: zwiedzanie obiektu poprzemysłowego znajdującego się Szlaku Zabytków Techniki oraz wystaw sztuki, prelekcję o marketingu turystyki regionalnej, jak również warsztat kreatywny, na którym uczniowie mieli za zadanie napisanie krótkich informacji promujących wybrany przez nich obiekt kultury, ciekawe miejsce turystyczne lub inne atrakcje w regionie.

Po obiekcie oprowadzał oraz przedstawiał zagadnienia marketingu turystyki – mgr Marek Czekajski – Przewodniczący Koła Naukowego Marketingu „Meritum” i doktorant w Katedrze Badań Operacyjnych, pracujący w GSW Elektrownia jako Animator kultury i Koordynator Szlaku Zabytków Techniki.

Spotkania, prelekcje i wizyty studyjne mają już swoją kilkuletnią tradycję w naszej Galerii i cieszą się wielkim zainteresowaniem ze strony uczniów oraz kadry pedagogicznej szkół naszego regionu.

Skip to content