W środę 15 marca w Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia w Czeladzi miała miejsce wizyta studyjna uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach. Przyjazd licealistów do obiektu był pomysłem Koła Naukowego Marketingu „Meritum” działającego przy Katedrze Badań Rynkowych i Marketingowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Program wizyty został podzielony na 3 części: zwiedzanie obiektu poprzemysłowego należącego nota bene do Szlaku Zabytków Techniki oraz galerii z wystawami sztuki, prelekcję o komunikacji medialnej w sferze sztuki, kultury i turystyki kulturowej oraz warsztat kreatywny dotyczący przygotowania krótkich przekazów medialnych charakterystycznych dla strony internetowej, mediów społecznościowych i prasy tradycyjnej.

Przewodnikiem, prelegentem oraz osobą prowadzącą warsztat był Marek Czekajski – Animator kultury i Koordynator Szlaku Zabytków Techniki, który jest jednocześnie Przewodniczącym Koła Naukowego Marketingu „Meritum” i doktorantem w Katedrze Badań Operacyjnych UE w Katowicach.

Cykl tego typu wizyt i spotkań stał się już tradycją w naszej instytucji. Cieszymy się, że młodzież licealna przyjeżdża do Galerii na zwiedzanie wystaw oraz poznawanie dziedzictwa poprzemysłowego.

Skip to content