Fotograficzno-kulturowa podróż Marka Czekajskiego przez Cypr

Czy na Cyprze miała wyjść na brzeg narodzona z piany morskiej Afrodyta? Dlaczego Cypr nazywany jest wyspą miłości? Czy Cypr to unijna wyspa w Azji czy może azjatycka w Europie? Na takie oraz wiele innych pytań z pewnością znajdzie się odpowiedź podczas kolejnego, piątego już z rzędu, spotkania turystyczno-kulturowego Marka Czekajskiego.

Tym razem prelegent zabierze nas na „boską” wyspę Cypr, którą dzielą między sobą Republika Cypryjska i Turecka Republika Cypru Północnego. Bogata historia wyspy – ciągnąca się od czasów starożytnych, różnice kulturowe greckich i tureckich mieszkańców, różnorodna architektura, wieloreligijność, wzajemnie zazębiające się dziedzictwo kulturowe, kuchnia cypryjska będąca mariażem przede wszystkim potraw greckich i tureckich czy też niepowtarzalny smak lokalnych słodkości i delikatesowych wytworów cukierniczych, tworzą niezwykłą „mieszankę” zarówno dla ciała, ducha, jak i umysłu.

Serdecznie zapraszamy na prelekcję i pokaz zdjęć autora dotychczasowych spotkań o państwach bałkańskich oraz o Emiracie Dubaju.

Termin: czwartek, 16.03.2023, godz. 17:30

Miejsce: Sala konferencyjna w Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia

Wstęp: bezpłatny

Skip to content