Czy w Dubaju jeździ autonomiczne metro? Czy pada deszcz? Czy można pozjeżdżać na nartach? A może zagrać mecz hokejowy? Na takie i inne bardziej dociekliwe pytania zgromadzona na czwartym spotkaniu podróżniczym w naszej Galerii publiczność, mogła uzyskać odpowiedź z ust Marka Czekajskiego.

Na czwartkowej prelekcji „W (arabskim) mieście przyszłości: Dubaj – smart city i centrum świata?” w galeryjnej sali konferencyjnej niemal brakowało miejsc. Ogromne zainteresowanie wzbudził bowiem temat podróży po Dubaju – największym mieście Zjednoczonych Emiratów Arabskim, w szczególności opowiedziana historia i wspomnienia z doświadczeń turystycznych prelegenta.

Specjalnie zaaranżowany wystrój sali w postaci biurka podróżnika z globusem, bazarowego straganu z waga do kawy, orzechów przypadł również wszystkim do gustu. W zaprezentowanym pokazie zdjęć zgromadzone audytorium miało okazję poznać stary i futurystyczny Dubaj, w szczególności różnorodną architekturę, posłuchać o różnicach kulturowych, wielonarodowości, obyczajowości, tradycji i historii.

Tuż po prelekcji prowadzący zwrócił się z prośbą do publiczności o zadawanie pytań, o dzielenie się uwagami, spostrzeżeniami. Z kolei ukoronowaniem arabskiego mini wieczorku był przyrządzony własnoręcznie przez rodzinę prowadzącego okolicznościowy poczęstunek w postaci hummusu, kotlecików falafel oraz chałwy.

Skip to content