Fotograficzno-kulturowa arabska podróż przez Emiraty Marka Czekajskiego

W kolejnej, czwartej już z rzędu, wędrówce Marka Czekajskiego poznamy stary, nowy i futurystyczny Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Różnice kulturowe, wielonarodowość, multietniczność, różnorodna architektura, niezwykła obyczajowość, tradycja i historia, smaki niemal wszystkich kuchni świata, bogactwo bazarów, przepych i luksus a ponadto komfortowa temperaturowo aura „zimowych miesięcy” – grudnia, stycznia, lutego oraz wczesnowiosennego marca – ukazują miasto w wielu wymiarach i aspektach , nie zawsze dobrze odczytanych i zrozumiałych dla turystów i podróżników z Unii Europejskiej.

Prelegent jest pracownikiem Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia w Czeladzi na stanowisku Animatora kultury oraz Koordynatora Szlaku Zabytków Techniki. Z kolei jego zainteresowania pozazawodowe skupiają się na sprawach nauki (doktorant Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach) oraz działalności w środowisku uczelnianym (Przewodniczący Koła Naukowego Marketingu „Meritum”).

Życie zawodowe i naukowe mocno oddziaływują na jego zainteresowania takie jak: podróże turystyczno-kulturowe, sztuka, histo­ria, fotografia, marketing kultury, nowoczesne technologie informatyczne. Lubi także wszelką aktywność ruchową, a w szczególności: turystykę pieszą, trekking, pływanie czy jazdę rowerem…

Serdecznie zapraszamy na prelekcję, pokaz zdjęć oraz kameralny „arabski wieczór” przygotowany przez prelegenta – autora dotychczasowych trzech spotkań o państwach bałkańskich w 2022 roku.

Termin: 26.01.2023, godz. 17:30.

Miejsce: Sala konferencyjna w Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia

Skip to content