Wystawa prac prof. Zbigniewa Bajka „OBCY KAFKA”, przygotowana we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie, jest jedną z największych, interdyscyplinarnych prezentacji dorobku tego utytułowanego artysty.

Zbigniew Bajek uprawia malarstwo, rysunek, fotografię, realizuje instalacje oraz działania parateatralne; zajmuje się również projektowaniem graficznym: projektuje plakaty, wydawnictwa albumowe.  Kieruje Katedrą Interdyscyplinarną oraz I Pracownią Interdyscyplinarną na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP. Zorganizował ponad 65 wystaw indywidualnych. Brał udział w ponad 350 wystawach zbiorowych prezentowanych w kraju i za granicą.

Na wystawę w GSW Elektrownia składają się cykle prac realizowanych w różnych mediach: fotografie wielkoformatowe drukowane na płótnie, banerach, kolaże, grafiki wykonane na blasze aluminiowej oraz na płótnie, lightboxy, a także prezentacje wideo. Dwa cykle prac, które możemy oglądać, odnoszą się do dwóch wiodących motywów twórczości artysty, jakimi są nimi figura OBCEGO oraz KAFKA.

„Bardzo istotnym elementem tej ekspozycji jest cała przestrzeń Galerii oraz jej wyposażenie – urządzenia i wystrój niegdysiejszej elektrowni przykopalnianej; przestrzeń o złożonej topografii, kilkupoziomowa, z którą miałem już sposobność zmierzyć się organizując  tutaj w 2017 r. dużą wystawę Kafka – przełamywanie granic” – mówi o swoim artystycznym projekcie prof. Zbigniew Bajek.

Patronat medialny nad wystawą objęła TVP Kultura.

Wystawa potrwa do 27 listopada br.

 

 

 

 

 

 

Skip to content