Nie tylko sztuka, nie tylko wydarzenia kulturalne i nie tylko turystyka poprzemysłowa to domeny GSW Elektrownia. Nasz obiekt doceniają także i sportowcy, a w szczególności biegacze, zarówno ci najmłodsi, jak i „trochę” starsi.

Dziś, w sobotę 27 sierpnia na terenie wokół Galerii, jak i w postindustrialnych wnętrzach odbyły się „Biegi Lato 2022”, której organizatorami byli między innymi: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czeladzi oraz Miasto Czeladź. Zawody zostały objęte honorowym patronatem Burmistrza Miasta Czeladź – Zbigniewa Szaleńca.

Sala główna, na której zgromadzone są zabytkowe maszyny i urządzenia byłej elektrowni stała się na kilka godzin biurem organizacyjnym i „centrum dowodzenia” wyjątkowej imprezy sportowej. Z kolei tereny wokół obiektu świetnie zdały egzamin jako miejsce plenerowej sceny i podium, a także jako miejsce odpoczynku po wzmożonym wysiłku.

Zawody biegowe odbyły się w wielu różnych kategoriach z podziałem na wiek, płeć, typ konkurencji (biegi i nordic walking) oraz dystans. Ukoronowaniem całego sportowego dnia było ogłoszenie wyników oraz wręczenie pucharów i nagród, podczas których szczęściu, radości i wszelkim emocjom nie było końca.

Skip to content