Druga część – zainaugurowanego w kwietniu br. cyklu autorskich spotkań podróżniczych o Bałkanach – zatytułowana „W krainie książąt i tropem Aleksandra Wielkiego” to kolejna odsłona fotorelacji z Bałkanów. Tym razem Marek Czekajski zabierze nas do Macedonii Północnej oraz Bośni i Hercegowiny. Niesamowite dziedzictwo kulturowe, piękno architektury, ciekawostki turystyczno-krajoznawcze czy też uchwycone aparatem codzienne życie mieszkańców tych krajów to nie tylko niektóre z tematów, z jakimi będzie można zapoznać się podczas kolejnej prelekcji fotograficznej.

Prelegent jest pracownikiem Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia w Czeladzi na stanowisku Animatora kultury oraz Koordynatora Szlaku Zabytków Techniki. Z kolei jego zainteresowania pozazawodowe skupiają się na sprawach nauki (doktorant Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach) oraz działalności w środowisku uczelnianym (Przewodniczący Koła Naukowego Marketingu „Meritum”).

Życie zawodowe i naukowe mocno oddziaływują na jego zainteresowania takie jak: podróże turystyczno-kulturowe, sztuka, historia, fotografia, marketing kultury, nowoczesne technologie informatyczne. Lubi także wszelką aktywność ruchową, a w szczególności: turystykę pieszą, trekking, pływanie czy jazdę rowerem

Fotorelacja już 9 czerwca o 17:30 w naszej Galerii. Serdecznie zapraszamy!

Skip to content