Młoda i niezwykle utalentowana autorka, rocznik 1996 , studiowała grafikę w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W roku 2021 ukończyła studia z dyplomem głównym w pracowni grafiki cyfrowej prof. Adama Romaniuka i dr Marty Pogorzelec. Swoją twórczość realizuje w grafice, rzeźbie i malarstwie. Czynnie działa artystycznie biorąc udział w wystawach w Polsce i za granicą m.in. w Japonii, Australii, Armenii oraz Rumuni. Jest też laureatką trzeciego miejsca w IV Międzynarodowym Triennale Mediów Cyfrowych Radom – 2021.

Tytułowy labirynt (będący parafrazą słów Bruno Schulza zapisanych w Sklepach cynamonowych) jest formą podróży w świat mitów utworzonych z Schulzowskiej prozy i spostrzeżeń, aż po interpretację motywów – bliskiej zainteresowaniom autorki – mitologii ludów Syberii. Te, z pozoru odległe, opowieści  spajają symbole.

Wystawę tworzą dwa korespondujące ze sobą  cykle: „Czerwony” zakorzeniony w bliskiej jej mitologii Ludów Syberii oraz „Szary”- będący formą podróży w świat mitów i wątków obecnych w prozie Brunona Schulza.  Oprócz grafiki integralną część ekspozycji stanowią  rzeźby dyplomowe oraz instalacja site specific.

Wypracowywana materia twórcza obrazuje dominujące aspekty ludzkiej egzystencji, mocno osadzone w dzisiejszej rzeczywistości – uwięzienie, zatracenie, uwikłanie. „Zawiła przestrzeń Podziemia GSW Elektrownia, gdzie zagości wystawa, ujawnia swoisty labirynt. W zestawieniu z  poruszonymi wątkami nie ogranicza się on jedynie do murów przestrzeni wystawienniczej, przekracza znacznie jej granice” – mówi o swojej koncepcji ekspozycji artystka. Zobaczymy tutaj przekrój najnowszych prac grafiki wykonane  w technice monotypii i poddane działaniom cyfrowym zostaną zestawione z rzeźbami tworząc barwne i inspirujące wyobraźnię widza instalacje.

Prace będzie  można oglądać w GSW Elektrownia  do 29 kwietnia br.

 

 

Skip to content