Retrospektywna WYSTAWA MALARSTWA JACKA SZALEŃCA podsumowująca czterdziestoletni okres pracy twórczej: „CZTERY DEKADY.”

Artysta jest absolwentem AWF w Katowicach. To miłośnik sportu, w przeszłości piłkarz, potem trener piłki nożnej, nauczyciel W-F. Pasją i przygodą jego życia stało się malarstwo. Od wielu lat  realizuje swoją osobistą wizję plastyczną malując obrazy we własnych oryginalnych technikach, kreując przy tym magiczny, wielobarwny świat.

Ma w swoim dorobku wystawy indywidualne i zbiorowe. Od 2012 r. jest członkiem Chorzowskiej Grupy Plastycznej ,,KRAJCOK 12.” Laureat  wielu nagród i wyróżnień m.in.: Grand Prix w Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Art Passion w Dąbrowie Górniczej w 2018 r., Grand Prix w Świętochłowicach w Przeglądzie Sztuki w 2019 r. Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą.

„Malarstwo jest moim notesem, testerem nowych pomysłów, dzięki obrazom mogę zatrzymać jakąś chwilę, czas, myśl, nastrój. Niezależnie od tego, jaką technikę wybieram najważniejsze są dla mnie osobiste emocje towarzyszące procesowi twórczemu, które budują klimat obrazu, a także mają decydujący wpływ na kolor, kompozycję i fakturę.” – pisze o swojej twórczości.

Skip to content