Młoda i niezwykle utalentowana autorka, rocznik 1996 , studiowała grafikę w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W roku 2021 ukończyła studia z dyplomem głównym w pracowni grafiki cyfrowej prof. Adama Romaniuka i dr Marty Pogorzelec. Swoją twórczość realizuje w grafice, rzeźbie i malarstwie. Czynnie działa artystycznie biorąc udział w wystawach w Polsce i za granicą m.in. w Japonii, Australii, Armenii oraz Rumuni. Jest też laureatką trzeciego miejsca w IV Międzynarodowym Triennale Mediów Cyfrowych Radom – 2021.
Tytułowy labirynt (będący parafrazą słów Bruno Schulza zapisanych w Sklepach cynamonowych) jest formą podróży w świat mitów utworzonych z Schulzowskiej prozy i spostrzeżeń, aż po interpretację motywów – bliskiej zainteresowaniom autorki – mitologii ludów Syberii. Te, z pozoru odległe, opowieści spajają symbole.
Wystawę tworzą dwa korespondujące ze sobą cykle: „Czerwony” zakorzeniony w bliskiej jej mitologii Ludów Syberii oraz „Szary”- będący formą podróży w świat mitów i wątków obecnych w prozie Brunona Schulza. Oprócz grafiki integralną część ekspozycji stanowią rzeźby dyplomowe oraz instalacja site specific.
Wypracowywana materia twórcza obrazuje dominujące aspekty ludzkiej egzystencji, mocno osadzone w dzisiejszej rzeczywistości – uwięzienie, zatracenie, uwikłanie. „Zawiła przestrzeń Podziemia GSW Elektrownia, gdzie zagości wystawa, ujawnia swoisty labirynt. W zestawieniu z poruszonymi wątkami nie ogranicza się on jedynie do murów przestrzeni wystawienniczej, przekracza znacznie jej granice” – mówi o swojej koncepcji ekspozycji artystka. Zobaczymy tutaj przekrój najnowszych prac grafiki wykonane w technice monotypii i poddane działaniom cyfrowym zostaną zestawione z rzeźbami tworząc barwne i inspirujące wyobraźnię widza instalacje.
Prace będzie można oglądać w GSW Elektrownia do 29 kwietnia br.