Dane adresowe:

Galeria Sztuki Współczesnej "Elektrownia"
ul. Dehnelów 45,
41-250 Czeladź
tel. (32) 263 00 88

Jesteś na: Strona główna / Wystawy / Aktualności

Aktualności

29 LIS 2017

Wystawa prac graficznych z Pracowni Druku Wypukłego

 

Pracownia druku wypukłego, której opiekunami są dr hab. Tomasz Chudzik, prof. AJD, dr Witold Zaręba, adiunkt AJD i mgr Aleksandra Lasoń, asystent - jest  jedną z trzech podstawowych pracowni grafiki  warsztatowej  w  Katedrze  Grafiki  Instytutu Sztuk Pięknych Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

Pracownia jest jednym z głównych miejsc nauki warsztatu na kierunku Grafika. 
Kształci w zakresie druku wypukłego, tj. linorytu, drzeworytu, collografii, przedruku anastatycznego oraz opracowywania matryc na różnorodnych podłożach (płytach laminowanych, gipsowych, pleksi itp.).Wystawa grafiki zrealizowana w Galerii ELEKTROWNIA w Czeladzi pt. “Recykling przestrzeni” prezentuje najnowsze studenckie  grafiki –
powstałe  w  trakcie  semestrów i jako  część  prezentacji  dyplomowych. Są  to: linoryty, także  w  odmianie  traconej    i barwnej, drzeworyty, kolaże graficzne, grafiki w formule obiektów przestrzennych powstałych na różnych podłożach, m.in tkaninach. Prace ukazują różnorodność stylistyczną, tematyczną, warsztatową oraz silne związki z naturą. Stanowi ona punkt wyjścia do twórczych przekształceń, syntezy formy, wyboru kompozycji i faktury. Natura to także przestrzeń i jej odczuwanie oraz relacje pomiędzy znajdującymi się w niej - odkrywanymi, szkicowanymi i fotografowanymi - przedmiotami, obiektami i zjawiskami. Prezentowane grafiki ponadto ukazują proces dojrzewania idei artystycznej oraz biegłość technologiczną zdobywaną w całym procesie studiów. Tytuł wystawy odnosi się do zagadnienia przestrzeni, nowego i ciągle odnawianego spojrzenia na to zjawisko i prób jego utrwalenia-zapisu w niepowtarzalny, ciekawy sposób.

Na wystawie eksponowane są również prace kadry Pracowni, pedagogów, dla których tematyka przestrzeni stanowi ważny element w ich twórczości, interpretowany w indywidualny sposób.

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:Pyrek Maciej2017-04-20 15:02:26
  • Aktualizacja publikacji:Pyrek Maciej2017-04-20 15:40:17
  • Wytworzenie publikacji:Pyrek Maciej2017-04-20 15:40:12
  • Zatwierdzenie informacji:Pyrek Maciej2017-04-20 15:40:12
Drukuj Liczba odwiedzin: 56
Unia Europejska, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl