Dane adresowe:

Galeria Sztuki Współczesnej "Elektrownia"
ul. Dehnelów 45,
41-250 Czeladź
tel. (32) 263 00 88

Jesteś na: Strona główna / Wystawy / Aktualności

Aktualności

17 LUT 2018

Wystawa malarstwa Grzegorza Skrzypka "Koniostwory"

 

    Kolejnym wydarzeniem w Galerii Sztuki Współczesnej „Elektrownia” będzie wystawa prac Grzegorza Skrzypka. Artysta jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (dyplom z malarstwa sztalugowego w pracowni profesora Włodzimierza Kunza, aneks z rysunku w pracowni profesora Sławomira Karpowicza). Jest członkiem Związku Polskich  Artystów Plastyków i dąbrowskiej grupy artystycznej „Gołonóg”. Uczy rysunku i malarstwa w Zespole Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej. Poza tym tworzy cykle pastelowych i olejnych martwych natur i pejzaży, malarskie i rysunkowe przedstawienia „KONIOSTWORÓW” oraz cykle portretów  i karykatur. Prace artysty znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

   Prezentowany w „Elektrowni” cykl „KONIOSTWORY” to kompozycje pełne zaskakujących istot powstałych w wyobraźni twórcy. Są niezwykle barwne i delikatne - jakby  przeniesione ze świata baśni. Lewitują, płyną, gromadzą  się w magicznych gajach i miastach niosąc w sobie ogromny ładunek tajemniczości i spokoju, skupiają w sobie wiedzę o świecie od pradziejów. Zabawne i zaskakujące są też  tytuły prac.

    Artysta tak opisuje to zjawisko: „"KONIOSTWORKI". Trochę w głowie pobrykały i na płótno się wyrwały, a że miejsca tutaj mało, no i ciasno żeby brykać, to z obrazu dalej, śmiało znów zaczęły się wymykać.
Ot i proszę teraz stoją: jeden, drugi, czwarty, trzeci, może teraz mi pomogą wieczorami uśpić dzieci:) Tak już od jakiegoś czasu wymykają się z mojej głowy kolorowe, szalone, niezrównoważone, samotne i w stadach- koniostworki. Siedziały tam kiedy studiowałem na krakowskiej ASP, siedziały kiedy podejmowałem pracę w liceum plastycznym, siedziały gdy życie pisało swoje scenariusze. Pewnego dnia wyskoczyły i  tak już zostało. Cóż... dopóki wyskakują i swoimi akrobacjami umilają mi czas, a innych rozweselają i wprowadzają w pogodny nastrój to takie wyskakiwanie jest zupełnie uzasadnione.....”
 
Wystawa prezentowana będzie od 22 lutego do 25 marca w godzinach pracy Galerii.
Wernisaż wystawy odbędzie się  22 lutego  o godz. 18.00

                                                                                       Zapraszamy.

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:Pyrek Maciej2017-04-20 15:02:26
  • Aktualizacja publikacji:Pyrek Maciej2017-04-20 15:40:17
  • Wytworzenie publikacji:Pyrek Maciej2017-04-20 15:40:12
  • Zatwierdzenie informacji:Pyrek Maciej2017-04-20 15:40:12
Drukuj Liczba odwiedzin: 56
Unia Europejska, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl