Dane adresowe:

Galeria Sztuki Współczesnej "Elektrownia"
ul. Dehnelów 45,
41-250 Czeladź
tel. (32) 263 00 88

Jesteś na: Strona główna / Wystawy / Aktualności

Aktualności

23 LUT 2018

Wernisaż wystawy "Koniostwory"

 

Za nami wernisaż malarstwa Grzegorza Skrzypka.
 Kilkadziesiąt obrazów przedstawiających „Koniostwory” to zbiór mniejszych i większych form wypełnionych tajemniczymi istotami – tytułowymi „koniostworami”. Każda z tych prac niesie  ze sobą inny ładunek emocjonalny i  odrębne doznania estetyczne. Przy każdej z nich trzeba się zatrzymać i wniknąć w nierzeczywisty świat.
 A jednak każdy widz znajdzie tu odniesienie do swojej wrażliwości i ma zapewnioną szansę na podróż do świata dzieciństwa i własnego wnętrza. Symboliczne elementy, zagadkowe przestrzenie , świat będący wytworem wyobraźni, arealny, fantasmagoryczny, splatający się
z oczywistymi elementami (domy, drzewa) wszystko osnute mgiełką tajemnicy i jakby  z innego wymiaru. „Koniostwory” są niepowtarzalne. Mimo, że towarzyszą artyście od wielu lat każda
z tych prac jest dopełnieniem . Każda z nich jest niepowtarzalna i inna w odbiorze.

Zachwyca kolorystyka; delikatna, pastelowa z łagodnymi przejściami, gdzie indziej mocna
i ekspresyjna. Kontrast kolorystyczny; od czerwieni, poprzez szafiry ,turkusy  ostre żółcie przechodzące płynnie w brązy i zielenie. Są też prace ciemne i melancholijne. „Ciemne obrazy są  jednymi z pierwszych moich kompozycji i to był okres nastrojowo niezbyt dla mnie dobry… Potem wychodziłem z ciemnych kolorów i wybierałem jasne kolory, które bardziej odpowiadają mojemu charakterowi..”
                  Koniostwory” zaprezentowane w GSW ”Elektrownia” to część sporej kolekcji jaka powstała przez ostatnich kilkanaście lat. Powstają ciągle bo artysta dąży do ideału, który pojawił się twórcy w jego marzeniach sennych. Niezależnie Grzegorz Skrzypek tworzy solidne, kolorystyczne  studium martwych  natur. Jest też autorem wielu karykatur. Realizuje się we własnej pracowni,( jest członkiem dąbrowskiej grupy artystycznej „Gołonóg” ) ale także jako nauczyciel rysunku i malarstwa w zespole Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej. Prace artysty prezentowane są  na wielu wystawach krajowych i zagranicznych.

Wystawę prac Grzegorza Skrzypka można kontemplować do 22 lutego br. w godzinach pracy Galerii.

Zapraszamy

 

Wernisaż wystawy "Koniostwory" - Fotorelacja

2018-02-23 16:40:46

Kategoria: Galerie Zdjęć
wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:Pyrek Maciej2017-04-20 15:02:26
  • Aktualizacja publikacji:Pyrek Maciej2017-04-20 15:40:17
  • Wytworzenie publikacji:Pyrek Maciej2017-04-20 15:40:12
  • Zatwierdzenie informacji:Pyrek Maciej2017-04-20 15:40:12
Drukuj Liczba odwiedzin: 56
Unia Europejska, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl