Dane adresowe:

Galeria Sztuki Współczesnej "Elektrownia"
ul. Dehnelów 45,
41-250 Czeladź
tel. (32) 263 00 88

Jesteś na: Strona główna / Wystawy / Aktualności

Aktualności

23 GRU 2017

MIGRACJE ZASADĄ ZACHOWANIA RÓWNOWAGI

 

SZANOWNI PAŃSTWO,

W bieżącym 2017 roku przypada siedemdziesiąta rocznica powołania do życia Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W związku     z tym planowany jest szereg wydarzeń związanych z upamiętniem tego wydarzenia. Jednym    z nich jest projekt, który chcielibyśmy zaproponować instytucjom kultury z całej Polski              i zachęcić je do podjęcia współpracy.

Celem projektu jest prezentacja twórczości kilku młodych artystów, będących aktywnie działającymi twórcami   i z powodzeniem odnajdujących się na współczesnym rynku sztuki oraz promocja Wydziału. Katarzyna Gągol, Karolina Lizurej, Barbara Rej, Michalina Gniazdowska, Marta Turos, Rafał Nijak i Tomasz Poznysz to siódemka utalentowanych młodych ludzi, których prócz aktywnego, artystycznego życiorysu połączyły studia na Wydziale KiRDS w Warszawie. Poprzez naszą inicjatywę chcielibyśmy z jednej strony promować twórców na początku artystycznej kariery, z drugiej natomiast zwrócić uwagę na interdyscyplinarność Wydziału KiRDS w Warszawie jako przestrzeni, która pozwala rozwijać pasję i wspiera młodych ludzi w podążaniu drogą sztuki.

Artyści, których chcielibyśmy Państwu przestawić to absolwenci lub wciąż jeszcze studenci zarówno Wydziału KiRDS oraz innych wydziałów artystycznych Akademii Sztuk Pięknych. Tytuł „Konserwator” jest w tym przypadku pretekstem o znaczeniu drugorzędnym, ale jednocześnie istotą - spoiwem. Katarzyna Gągol, Karolina Lizurej, Barbara Rej, Marta Turos, Michalina Gniazdowska, Rafał Nijak , Tomasz Poznysz zdecydowanie są artystami w pierwszej kolejności.

Łukasz Wojtowicz, asystent na Wydziale KiRDS, inicjator i koordynator projektu

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:Pyrek Maciej2017-04-20 15:02:26
  • Aktualizacja publikacji:Pyrek Maciej2017-04-20 15:40:17
  • Wytworzenie publikacji:Pyrek Maciej2017-04-20 15:40:12
  • Zatwierdzenie informacji:Pyrek Maciej2017-04-20 15:40:12
Drukuj Liczba odwiedzin: 56
Unia Europejska, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl