Dane adresowe:

Galeria Sztuki Współczesnej Elektrownia
ul. Dehnelów 45
41-250 Czeladź
tel.: 32 263 00 88
e-mail: elektrownia-galeria[at]o2.pl

Lista aktualnosci

11 MAR 2020

Piotr Zatorski: LUSTRO OSTROŚCI

Artysta jest absolwentem Państwowego Liceum  Sztuk Plastycznych w Dąbrowie Górniczej oraz Wydziału Grafiki ASP we Wrocławiu. Projektant graficzny, rysownik, ilustrator. Jego ulubione środki wyrazu to grafika warsztatowa, malarstwo i  fotografia.

Wielbiciel  i promotor sztuki naiwnej osób niepełnosprawnych intelektualnie z kręgu  Outsider Art, Art brut. W przeszłości związany z będzińską grupą fotograficzną KOŃ TROJAŃSKI. W GSW Elektrownia zaprezentuje retrospektywę swojej twórczości fotograficznej.

O wystawie pisze tak:

Żyjemy w świecie wielowymiarowego zalewu różnorodnych obrazów, nadprodukcji symboli i znaczeń kultu wizualnego przekazu.  Tam gdzie podobno jeden obraz może zastąpić tysiąc słów  zaistniała  potrzeba zbliżenia do konkretu, wyodrębnienia i posegregowania  obiektów w formie cyklu fotograficznego.  Lustro ostrości to kameralny cykl zdjęć,  eksperymentalna gra dopełnień pomiędzy tym co wyraziste i rozmyte, kompletne i fragmentaryczne, realne i metaforyczne, wypowiedziane i przemilczane. Przedmiotem obserwacji są nieco teatralne aranżacje, mikro sceny gdzie aktorem jest przeskalowany obiekt w sztuce zwany „martwą naturą”. W doświadczalnym zamknięciu  ram ostrości  i nieostrości  zachodzi próba powiedzenia czegoś więcej niż  oczywistość  widziana okiem obiektywu fotograficznego aparatu.  Poprzez zarejestrowane kształty spoglądamy w sferę podświadomości niczym Odilon Redon, który twierdził :  chociaż koniecznym punktem wyjścia jest realność widziana to prawdziwa sztuka jest w realności odczutej.  Ogrodem naszej podświadomości jest również sen jako sfera kreatywnego zaangażowania gdzie widzieć znaczy wiedzieć a patrzeć znaczy myśleć,  gdzie  miejsce i czas bywają płynną transformacją złudzeń. Być może te nieco surrealistyczne obrazy są z tego innego świata sennych skojarzeń  i symboli.

 Niniejszą wystawę dedykuję  pamięci mojej matki.

Ekspozycję można zobaczyć od 12 marca do 12 kwietnia br.

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Lista aktualnosci Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:Elektrownia Galeria2020-01-27 15:00:09
  • Aktualizacja publikacji:Elektrownia Galeria2020-01-27 15:00:45
  • Wytworzenie publikacji:Elektrownia Galeria2020-01-27 15:00:42
  • Zatwierdzenie informacji:Elektrownia Galeria2020-01-27 15:00:42
Drukuj Liczba odwiedzin: 56
Unia Europejska, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl