Dane adresowe:

Galeria Sztuki Współczesnej Elektrownia
ul. Bolesława i Władysława Dehnelów 45
41-250 Czeladź
tel.: 32 263 00 88

Lista aktualnosci

19 WRZ 2019

ENERGIA-NAPIĘCIA - wernisaż wystawy grafiki 18.09.2019

ENERGIA-NAPIĘCIA - wernisaż wystawy grafiki 18.09.2019

  • 1
  • 2
fot.Bartosz Gawlik

W środę 18 września br.  w GSW Elektrownia odbył się uroczysty wernisaż wystawy grafiki ENERGIA-NAPIĘCIA. Tę, przyciągająca widzów i skupiającą prace 22 artystów, ekspozycję można tutaj zobaczyć już od 5 września. Warto podkreślić, że jest to pierwsza wystawa problemowa przygotowana przez Stowarzyszenie Intergrafia. Prezentowane na niej prace obejmują całe spektrum grafiki artystycznej – jej odmiany tradycyjne, ale też te powstałe w nowych technologiach i  różnych medialnych odmianach. Wszystkie one jednak budują wizualną opowieść o kondycji człowieka we współczesności.

Ideę powstania wystawy przybliżył gościom jej kurator Sebastian Dudzik. Jej zamysłem jest opowiedzieć pracami o tym, jak funkcjonuje współczesny człowiek z jego złożonością i – niestety - przebodźcowaniem. Opowiedział o kluczu jej powstawania i sensach rozumianych w wymiarze filozoficznym, antropologicznym i estetycznym. Jan Powałka, kierownik GSW Elektrownia powitał przybyłych gości. Byli wśród nich licznie przybyli z całego kraju artyści: Dariusz Gajewski, Marta Pogorzelska, Adam Romaniuk, Jakub Cikała, Judyta Bernaś, Natalia Romaniuk,  Anna Sadowska, Stefan Kaczmarek, Marta Bożyk, Mirosław Pawłowski, Paweł Kwiatkowski i Paweł Frąckiewicz, a także Pani Marta Raczek, Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Grafiki.

Osobno prowadzący powitał Panie: Beatę Małecką - Liberę, posłanką na Sejm RP, Jolantę Moćko, przewodniczącą Rady Miasta w Czeladzi oraz Bożenę Łapaj, Radną Rady Powiatu. ”Każde miasto potrzebuje instytucji tego rodzaju jak GSW Elektrownia - mówiła Przewodnicząca RM – spełniających wiele potrzebnych funkcji artystycznych w dziedzinie sztuki, muzyki czy plenerowych zdarzeń na terenie wokół obiektu.”Beata Małecka -Libera – powołując się na swoje doświadczenie lekarskie - wskazała na pewien rodzaj paralelności pomiędzy światem sztuki a wiedzą medyczną – obie one dotyczą człowieka w całej jego złożoności i często niepoznawalności. „Niech oglądanie pokazanych  tu grafik będzie dla Państwa wyzwaniem, okazją do refleksji nad egzystencją człowieka.” – zakończyła.

UWAGA! Czas trwania wystawy został przedłużony do 15 października.

 

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Lista aktualnosci Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:Elektrownia Galeria2020-01-27 15:00:09
  • Aktualizacja publikacji:Elektrownia Galeria2020-01-27 15:00:45
  • Wytworzenie publikacji:Elektrownia Galeria2020-01-27 15:00:42
  • Zatwierdzenie informacji:Elektrownia Galeria2020-01-27 15:00:42
Drukuj Liczba odwiedzin: 56
Unia Europejska, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl